بهره برداری از پروژه 448 واحد مسکونی مددجویان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
دوشنبه, 19 بهمن 1394 ساعت 09:35

پروژه ۴۴۸ واحدی مسکن مهر مددجویان بهزیستی استان مرکزی در شهر مهاجران باحضور رییس سازمان بهزیستی کشور به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ـ منطقه مرکزی ـ انوشیروان محسنی بندپی در آیین افتتاح این پروژه اظهار کرد: دولت تدبیر و امید شرایطی را فراهم کرده که زمینه برخورداری و بهره‌مندی آحاد جامعه از همه امکانات رفاهی در بستر توزیع عادلانه فراهم شود.
وی افزود: بالغ بر ۹۹ درصد افراد جامعه با تولیت وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی از پوشش بیمه سلامت برخوردار شده اند. محسنی بندپی ادامه داد: بالغ بر ۸۵ درصد هزینه‌های درمانی توسط دو سازمان بیمه‌گر سلامت و تامین اجتماعی تحت پوشش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تامین می‌شود.
معاون وزیر ضمن تاکید بر اقدامات اثربخشی که پیرامون جامعه هدف سازمان بهزیستی شکل گرفته، گفت: دولت تدبیر و امید در سال جاری لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت که بار مالی بسیار زیادی برای دولت به همراه دارد را تقدیم مجلس کرده است.
رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: بر این اساس همه معلولین در بخش‌های رفاهی، مناسب‌سازی، اشتغال، بیمه تکمیلی بهره‌مند می‌شوند.
وی توضیح داد: در مجلس ششم قانون جامع حمایت از حقوق معلولان مصوب شد، اما ضمانت تامین اعتبار در قانون برای آن دیده نشد.
معاون وزیر با بیان اینکه بار مالی اجرای این قانون حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان است، گفت: در این راستا دولت تدبیر و امید این قانون را بازنگری کرد. و با تقدیم لایحه دیگری به مجلس سعی کرده است تا بار مالی این قانون از دوش مددجویان برداشته شود.
محسنی بندپی بیان کرد: سازمان بهزیستی ۱۱ هزار واحد مسکونی را با همکاری بنیاد مستضعفان و خیرین مسکن ساز برای خانواده‌های دارای دو معلول به بالا در دست اجرا دارد.
وی افزود: همچنین احداث ۴۶ هزار واحد مسکونی که از پیشرفت ۲۰ درصد تا ۸۰ درصد برخوردار هستند نیز در دست اجراست.